Beatlemania logo

THE BEATLES - CELOREPUBLIKOVÝ FANKLUB

VÍTÁME VÁS!

Jediný opravdu fungující a aktivní hudební klub v Čechách s členskou základnou převyšující jeden tisíc členů vznikal už v roce 1992. Dnes se jmenuje „Celorepublikový fanklub Beatlemaniaků“ a Vám níže nabízí veškeré informace o své činnosti. Zároveň může být stručnou, avšak fundovanou „kuchařkou,“ z kuchyně nejpopulárnější hudební skupiny světa, liverpooprosílského souboru Beatles a potažmo i pak následně jeho ex-členů.
Co nenajdete v našich stránkách, na to se nás zeptejte. Co nevíme my, to nám napište.
Udělejme všechno proto, aby muzika skupiny The Beatles byla i nadále populární a oblíbená napříč všemi generacemi. Chcete-li nám v tom pomoci nebo jen chcete být v obraze, staňte se našimi členy

POSLEDNÍ INFORMACE

Než se dočkáte klubáci svého třetího čísla fanzinu Beatlemánie, naplňte svoji "beatlesáckou dušičku" shlédnutím nádherného klipu s Youtube na tomto linku!! Připravte si kapesníky, možná zaslzíte...

James Corden má takový noční pořad, kam si zve známé zpěváky a skupiny na
jejich vlastní Karaoke. S Paulem to dotáhl do dokonalosti, protože ho
protáhl Liverpoolem a nakonec připravil pro náhodné návštěvníky PUBu DJ Box.

Celý pořad je tady a jer to super:

https://www.youtube.com/watch?v=QjvzCTqkBDQ

Na co by fandové The Beatles mohli vzpomenout v měsíci srpnu 2018

1.8.1963.   Je to už 55 let, co poprvé spatřil světlo světa známý a populární časopis o skupině The Beatles, s názvem „The Beatles Book“, jehož vydavatelem byl Sean O´Mahony. Tento vycházel až do roku 1969. Následně však po pauze začal znova vycházet v 76 roce a vydržel, až do roku 2003. Fotografie z něj budou nyní knižně vydány v Čechách v Knize  s názvem „Beatles skrz na skrz“ a členové klubu budou tuto knihu křtít na svém setkání v prosinci tohoto roku ay taky si ji budou moci s patřičnou slevou koupit!

1.8.1971.   Prvního srpna v tomto roce koncertoval George Harrison se svými přáteli na dobročinném vystoupení pro Bangladéš, z něhož je později pořízeno i pěkné DVD.

5.8.1966.   Tak v tento den se narodilo zlomové album The Beatles s názvem „Revolver“ a o tři dny později vyšel i singl z něj, tedy SP „Yellow Submarine /Eleonor Rigby. Obě skladby tak slaví v tomto datu své kulaté 50.narozeniny

6.8.1960.   V tomto historickém datu vstoupil do skupiny The Beatles, jako bubeník Pete Best, který se však slávy a vele úspěchu této skupiny, jako bubeník nedočkal.

6.8.1965.  Ve stejný den o pět let později přichází na trh páté LP The Beatles s názvem Help, které se také dočká filmového zpracování, jako album „Hard Day´s Night“, ale už v barevném provedení.

10.8.1985.  Datum, z kterého dodnes naskakuje Paulovi McCartneymu husí kůže na těle. V ten den totiž odkoupil Michael Jackson za 34 milionů liber katalog písní autorské dvojice J.Lennon/McCartney.

11.8.1966.   Nešťastný den v tomto datu pro celou skupinu, především však pro Johna Lennona, kdy skupina přijíždí do Chicaga na své poslední americké turné. Na tiskovce je John stále dotazován na své prohlášení ohledně Ježíše. Lennon se za své prohlášení omluví slovy: Omlouvám se, pokud Vám to udělá dobře. Ale pořád stejně nevím, co jsem udělal….

15.8.1965.  Ano, už je to 53 let co skupina The Beatles vystoupila před 56 000 diváku na dnes už neexistujícím Shea Stadium v New Yourku.

16.8.1962.  Historické datum, ve kterém došlo před 56 lety k první a poslední personální změně ve skupině The Beatles, když na postu bubeníka byl vyměněn Pete Best za Richarda Starkeye, alias Ringo Starra.

22.8.1962.   V tento den poprvé vystoupil John Lennon veřejně na tiskové konferenci v New Yorku, kde se postavil svým názorem proti válce ve Vietnamu.

22.8.1968.   Datum ve kterém podala první žena Johna Lennona Cynthie svoji žádost o rozvod.

23.8.1962.    Jen s jedním dnem rozdílu od rozvodu, se liší toto datum, kdy byli John a Cynthie na městském úřadě v Liverpoolu spolu oddáni.

24.8.1981.   Spravedlivý den pro Vraha Johna Lennona, Marka Davida Chapmana. V tento den byl odsouzen k 20 letům žaláře v Attica State Prison.

27.8.1965.   V tomto dni před 52 lety došlo k osobnímu setkání skupiny The Beatles s Elvisem Presleym v jeho vile. 

27.8.1967.   Smutné datum pro celou skupinu The Beatles, neboť v tento den byl nalezen ve svém londýnském bytě manažer Beatles, Brian Epstein.

30.8.1968.     V tento den se objevil na trhu v Anglii beatlesácký singl s jednou vůbec nejpopulárnější skladbou brouků „Hey Jude/Revolution“. Bude to už 50 let.

30.8.1972.     Uplynulo už 46 let od chvíle, kdy John Lennon vystoupil na dobročinném koncertě v Madison Square Garden v New Yorku pro nadaci „One To One“, která pečuje o mentálně postižené děti.0 STARR SOUNDSTAGE DELUXE OPR


50 let na světě….Neoslavit takové kulatiny, by bylo ke krásnému předmětu, jakým určitě hudební nosiče s alby hudebních skupin byly a jsou bych považoval v nejmenší míře za neslušnost!

A tak milí „klubáci“ vyjměte ze svých sbírek a zásob ono nádherné album skupiny The Beatles a věnujte mu 1.6.2017 svůj sluch a ještě lépe přizvěte k poslechu ty mladší, aby věděli, jakou nádheru poskytuje poslech desky, alias jakéhokoliv jiného hudebního nosiče s etiketou:

„Sgt.Peppers Lonely Hearts Club Band“


SGT PEPPERS

 Album se narodilo 1.6.1967 a od těch dob potěšilo milióny lidí na celém světě. Napsáno o něm bylo mnohé, ale abych byl stručný, jak si webové stránky zasluhují, pokusím se vystihnout ty zásadní vlastnosti jen zkratkovitě...

NOVÁ IMAGE, FIKTIVNÍ KAPELA, IKONICKÝ OBAL, LP O LETECH LÁSKY

Pro skupinu The Beatles bylo toto album sdělením svým posluchačům, že „Beatlemánia“ jako taková končí a skupina začíná tvořit cosi nového, daleko náročnějšího a na hony vzdáleného ukřičeným stadiónům. Tento zlom a přerod nejlépe vystihl producent a kytarista Patti Smithové- Lenny Kaye, který řekl: „Seržant Pepper dokázal, že rock může být skutečným uměním.                                                                                                                           

                                                                                                                                   POZOR:::POZOR:::POZOR !!!

Informace o plánovaných aktivitách klubu

Vážení klubáci

Již „Třetí burčákové setkání klubáků v Pasohlávkách“ plánuji na víkend 22-24. září letošního roku. Důvodem pro stanovení tohoto termínu je skutečnost, že v sousední obci jménem Drnholec se pořádá v sobotu 23. září od 10 hodin místní vinobraní. Tato akce je pořádána již poněkolikáté a získává si stále větší oblibu. Při ní místní vinaři otevřou své vinné sklepy veřejnosti a nabízí ten nejlepší burčák i vína ze své produkce. Je zde také připraven kulturní program, který tuto akci podporuje. Po zkušenostech z minulých burčákových setkání je tento způsob ochutnání kvalitního vinného moku ten nejlepší, protože si každý může vybrat to co mu nejvíce chutná, aniž by se to nějak složitě organizačně připravovalo. Loni jsem tuto akci navštívili s manželi Svátkovými a s nabídkou jak vína tak i kvalitního burčáku jsme byli spokojeni. Proto pokud plánujete navštívit Moravu z důvodu ochutnání kvalitního burčáku tak si na to vyberte tento uvedený víkend. Já jsem si dny pátek 22. a sobotu 23. září zarezervoval  a pokud někdo z vás přijede tak se mu budu rád plně věnovat, případně poskytnu informace o dalším možném využití volného času v místě nebo nejbližším okolí.                    Pro oba uvedené večery připravíme posezení klubáků a jejich doprovodu k pobesedování o naší společné zálibě k Broukům a další program budeme připravovat až podle toho, kolik zájemců se dostaví. Proto si zarezervujte v předstihu ubytování přes internet, aby nebyl problém na poslední chvíli tak jako loni. Dobrou zprávou je, že v obci přibily dva nové penziony a tak se kapacita ubytování o něco rozšířila. V Kometa baru , kde se poslední dvě setkání uskutečnily, přistavují další krytý prostor tak, aby se tu  dalo sedět i za chladnějšího počasí.                                                                                                                                                         Další případné informace k tomuto klubovému setkání u burčáku mohu poskytnout na mobilu 727 880 239 nebo přes mail  alois.urbanek@seznam.cz.  Informace nejen o ubytování Vám také zprostředkuje místní Turistické informační centrum Pasohlávky,  tel. 519 427 624 nebo mail tic@pasohlávky.cz..

Budu se těšit, že se s některými z Vás na této akci setkám.  Jen chci poprosit, aby jste mě v předstihu sdělili své ubytování a počet účastníků z důvodu rezervace kapacitně odpovídajících prostor pro společné posezení.  Alois Urbánek@23.Setkání Beatlemaniaků v Říčanech je minulostí. Proběhlo k k všeobecné spokojenosti, co bylo slíbeno bylo odehráno a dodrženo a množství spokojených členů si odnášelo domů novou publikaci za skutečně velmi zajímavou cenu. Kdo nebyl...prohloupil, a tak prohlížejte fotogalerii akce!

23.Setkání Beatlemaniaků v Říčanech - 10.12.2016

SHOWER                                                                      PROFESSOR+PETR JANDA                    
DSC 6376 OPR Shower DSC 6442 OPR Janda Proff sk.

THE BEATLES COLLECTION BAND

MILOŠ RADIMEC                                 LADISLAV KAŠUBA                  JARDA FERČÁK
DSC_6474_OPR_BC DSC_6478_OPR_BC DSC 6470 -OPR BC

DSC 6466 OPR Ja J DSC 6430 OPR Ja J pokec
 Povídání s Petrem Jandou po mnoha letech, kdy byl na našem setkání poprvé bylo zajímavé

Křest nové beatlkesácké publikace a nejmladší host večera 13 letý kytarista Jirka Kellner

DSC 6422 OPR krest knizky DSC 6392 -OPR Jirka Kellner

       Hvězda večera a náš host nikoho nezklamal a The Beatles zahrál.....         
    DSC 6347 - OPR Petr J    

Skupina Professor s klubem spolupracuje léta a vždy je to sázka na jistotu !  

DSC 6642 - Professor opr 

Dvě rozdílné osoby: Chlapec a muž. Jeden slavný, populární s pestrobarevným životem za sebou, hoden úcty a uznání. Druhý mladý, nezkušený, veřejnosti neznámý . To byli dva hosté našeho klubového setkání. Přesto měli velmi mnoho společného....hádejte co asi ?

    Jirka Kellner + Petr Janda           Jirka Kellner si vystřihnul se skupinou Shower "Apache"
Rcany 2016 Jirka Kellner s Shower


Víkendová aktivita klubu tento víkend (24.9.2016) proběhla na Jižní Moravě, aneb

B B S

Pokud nevíte, co tahle zkratka znamená, tak pro členy fanklubu The Beatles je to označení už pro pravidelné, v pořadí druhé, moravské setkání členů fanklubu v Pasohlávkách, tedy jinak „Beatle-Burčákové setkání“. To letošní opět proběhlo v Pasohlávkách v době vinné sklizně, a to v sobotu 24.září. Ti více natěšení, mezi které patřím i já, přijeli už v pátek, aby si mohli více užít vinné atmosféry jižní Moravy a Pálavských vrchů, včetně návštěvy malého, ale velmi příjemného vinobraní v Drholecké vísce poblíž Pasohlávek.

nase parta c.2 nase parta c.3

Hlavní program, který proběhl opět v prostorách restaurace „Kometa“ v Pasohlávkách začal už v 19:00 hodin. Členská účast byla přibližně v oné minimalistické výši, jako minulý rok, avšak dobrou náladu a radost z pobytu, především těch, co jezdí pravidelně, to nemohlo zkazit. Z těch místních dorazivších Moraváků došlo k určité obměně, ale opět to byla směšně malá účast, oproti původně plánovanému počtu návštěvníků, z nichž víc, jak polovina se na poslední chvíli omluvila. Já i hlavní organizátor Lojzík Urbánek jsme si už z toho tolik nedělali, protože jsme si na nuznou aktivitu moravských členů holt už zvykli. Program byl tentokráte, kromě běžného klubáckého „workshopu“ a mé oldies diskotéky tentokráte obohacen o vystoupení Břeclavské skupiny „Líných psů“, tedy alias „Lazy Dogs“, kteří přišli na naše setkání zahrát, neb lídrem souboru je náš dlouholetý klubák a kytarista Jirka Osička. Dlužno podotknout, že mu kapela, především instrumentálně hraje velmi dobře a 13 letý vnuk Jirky Osičky vystřihnul na kytaru legendárního Apache tak, že by ho určitě i Shadows pochválili. Rytmika hrála přesně a v hlasitosti, která umožňovala možná až příliš vystrčený vokál jejich zpěváka. Pokud bych měl charakterizovat vokální projev, tak si představte, jak by asi zazpíval plnokrevný RnR primáš místní cimbálovky, i když intonačně bez chyby a s plným nasazením, jako o život. V repertoáru skupiny kromě skladeb od The Beatles převažovala tvroba amerických „Creedence Clearwater Revival“. Chtěl bych touto cestou chlapcům moc poděkovat za jejich vystoupení, na místě už jsem to nestihl, protože jejich zpěvák, jak dozpíval poslední písničku, tak trochu po zednicku, vytrhl moje kabely z mix pultu, tedy vypnul můj mikrofon a začal balit, jako by mu šlo o život. No, asi to bude podle hesla: „Jiný kraj, jiný mrav“, ale kluci hráli moc pěkně a moc jim za to děkujeme.

Za sebe prohlašuji, že to byl moc hezký milý večer a skromné, ale upřímné setkání přátel, které nám možná cizí návštěvníci restaurace i trošku záviděli. A věřte, že takový burčák, který mnozí klubáci na sraz přinesli, určitě u nás v Čechách neochutnáte. Věřím, že příští rok pokud mi osud dopřeje na něj přijedu určitě rád znova, s ním se totiž ta beatlesácká muzika snad poslouchá ještě lépe.          předseda klubu Jiří Svátek

Heslo dne Lazy Dogs

Letosni parta Lojzik Urbanek s Jirkou Svatkem Nejmladsi clen skupiny Lazy Dogs

  Oldies disco Ve vinu je pravda

Důležitá zpráva pro všechny pravověrné fandy The Beatles

Konec léta, babí léto i počátek podzimu bude pro všechny „Beatlemaniaky“ štědrým časem zajímavých a příjemných novinek, které jsou také bezprostředně spojeny s naším Celorepublikovým fanklubem The Beatles.

1. Čeká nás v září zcela nový dokumentární film o skupině The Beatles, jehož celosvětová premiéra české fanoušky také nemine. Stane se tak v kinech 15.září 2016. Snímek má na svědomí slavný, Oscarový režisér Ron Howard (mimo jiné i režisér snímků Apollo 13, Da Vinciho kód, Rivalové, Inferno). Příběh kapely The Beatles, která změnila svět, si určitě tuto poctu zaslouží. Filmový dokument zachycuje autenticky období jejich koncertních let od roku 1962 do roku 1966 z perspektivy samotných členů The Beatles. Snímek přinese exkluzivně rozhovory s členy skupiny a také doposud nezveřejněné záběry. Malou ochutnávku najdete na internetu a adrese https://www.youtube.com/watch?v=xMZEQqTqpw8. Inu klubáci, není co řešit v září: „Hurá do kina“! 

 A tady jsou mé zážitky z pražské premiéry...

Když jsem se chystal 15. září v podvečer do Prahy z mé Průhonické vísky do historicky slavného kina Lucerna na premiéru beatlesáckého filmu s názvem “EIGHT DAY'S A WEEK - The Touring Years“, měl jsem skoro sváteční pocit, že jdu na něco slavného, důležitého a pro moji maličkost veskrze příjemného. Očekával jsem především také atmosféru spřízněných lidí a nevím proč, jsem si namlouval, že mezi ostatními uvidím desítky našich klubových triček a mnoho známých tváří, které s očekáváním jako já přišli na tento dlouho očekávaný a mohutně promovaný snímek s poměrně velkým humbukem ve všech médiích. Skutečnost byla však trochu jiná, klubové tričko jsem měl jenom já, možná tak další tři lidé a to bylo všechno. Ze známých tváří jsem potkal akorát „vipky“ populáru (kamaráda Mekkyho s ženou a pár známých publicistů). Nepočítám klubovou redakci, které jsem s radostí a doufáním, že zajištěním volného vstupu na akci spojenou s malým rautíkem a výstavou fotografií po promítání, udělám ještě také radost jiným.  Opožděný začátek promítání v předsálí kina s barem se během minuty proměnil v nevětranou saunu a čekání ve frontě u vstupního schodiště určitě nebylo dobrým předkrmem pro očekávaný lahůdkový zážitek. I když konferenciérka premiéry byla poměrně bezprostřední a měla asi také podobnou představu o atmosféře jako já, dopadla její snaha poměrně neúspěšně na polochladné publikum, které bylo opravdu velmi různorodé, jak věkově, tak zjevně i zájmově a její show bralo s odstupem. Trošku to zvednul Mekky, který byl pozván konferenciérkou k rozhovoru na pódium. Mekky však nenápadnou formou spíše hovořil o svém chystaném koncertu v O2 aréně a představil své britské kamarády a spoluhráče ze studia Abbey Road, kteří byli také v hledišti. Samozřejmě jsem mu to nezazlíval, máme Mekkyho rádi a jeho suchý humor opět zabral, nehledě na špatné ozvučení mluveného slova v sále. Doznívá potlesk pro Miroslava Žbirku a opona se otvírá a promítání začíná. V samotném sále bylo poměrně příznivé klima oproti vstupní hale. Během 102 minut se párkrát ozval údiv, mnohokrát úsměvy, ale nějaké opravdu vřelé a nadšené emoce se nekonaly, avšak silný potlesk na konci promítání nechyběl, měl jsem však pocit, že patří těm, o kom film byl, nikoliv jeho tvůrcům. Pojďme se ale obrátit k dotyčnému snímku, jako takovému.

Film byl sice pojmenován titulem „The Beatles: Eight Days A Week - The Touring Years“, ale zdaleka nebyl jen o koncertech a turné. Howard se snažil se svým týmem o jakési představení Beatles těm, kdo o tom moc neví, ale fakticky ho vůbec nezajímalo, co se dělo před příchodem Ringo Starra, Pete Besta a  Stuarta Sutcliffea, kteří jakoby vůbec neexistovali. Bohužel se rovněž vytrácí spousta těch nejtěžších koncertů, které Beatles ať s Bestem nebo už s Ringem odehráli v malých předměstských sálech, tančírnách a klubech. Jedině The Cavern se dočká povšimnutí. Klasické bašty Mersey soundu v Německu Kaiserkeller, Indra či Star Club, jakoby nikdy nebyly. Režisér se začíná zajímat o historii až od první návštěvy Beatles v USA, kde Beatles vystoupili v Ed Sullivan Show a doslova zbláznili celou Ameriku. Celkem je zjevné, že víc než živých koncertních záběrů si pan Howard všímá oné klasické aureoly, která se kolem skupiny vznášela. Skalní fandové Betales registrují velké množství záběrů, které už dobře znají ze souboru „Anthologie“ a ze spousty dalších dokumentů. Abych ale také něco pochválil, tak jsem určitě kvitoval a v hledišti nejen já povedený záběr z 18. dubna 1964, kdy liverpoolský stadion Anfield Road vzdal čest "svým hochům" a vyprodaný stadion, jako jeden muž zpíval „She Loves You“, což v mase houpajících se chlapů na stadioně muselo rozveselit každého. Bohužel jiné koncerty byly jen v krátkých střizích a zcela jsem postrádal záběry a s náhradním bubeníkem Jimmy Nicolem, který nahradil Ringa, v době kdy byl na operaci mandlí. I diplomatický průšvih na Filipínách s manželkou Filipínského prezidenta byl velmi krátce prezentován, i když v té chvíli Broukům opravdu při odjezdu nebylo do smíchu. Slavný koncert v japonské Budokan aréně si zasloužil větší prostor, zvláště když víme, že existuje záznam celého koncertu.  Nahlédnutí na vystoupení v Shea Stadium a Hollywood Bowl, kde vznikla jediná oficiální živá deska Beatles bylo, až příliš krátké. Stejně málo se režisér zastavil  i v Gator Bowl a nevynechal ani Candlestic Park, kde Beatles odehráli poslední klasický koncert. Bohužel záběry ze sanfranciského Candlestic Parku byly jakousi barevnou směsí, kde spíš víc tušíme, než Beatles vidíme. Myslím, že dobře dopadla grafika jednotlivých alb, kde režisér je přesný a končí albem Revolver, které skupina natočila ještě během svého koncertování. Příspěvky obou žijících členů, i těch už nežijících většinou známe z již zmíněné Anthologie Beatles. Trošku hořký pocit si každý znalý fanda musí přiznat ve chvíli, kdy Paul vynáší do nebes Briana Epsteina, tedy ten Paul který ho nařkl v roce 1966 z neschopnosti a obvinil ho, že nedokázal smluvně ošetřit všechny obchodní vztahy a připravil Beatles o miliony liber. Značnou část neznalosti projevil pan Howard Howard tím, že do diskografie zařadil LP „Magical Mystery Tour“ a „Yellow Submarine“, které v době existence skupiny byly vydány pouze v USA. Otázkou pro mě zůstane fakt, proč se Howard nevěnoval sice televiznímu, ale přesto veřejnému vystoupení Our World International (25. 6. 1967), kdy Beatles ve studiu Abbey Road 2 hráli díky satelitnímu vysílání pro 400 milionů diváků po celém světě svůj hit „All You Need Is Love“. Je dobře, že ve filmu, alespoň ze záznamu, zazněly hlasy producenta George Martina a tiskového mluvčího a sekretáře Beatles Dereka Taylora. Určitě mnohé překvapilo, jak tolik slavná kapela jezdila s tak malým koncertním ansáblem po celém světě. I krátká informace o tom, že na největší živé vystoupení The Beatles připravila fy VOX pro chlapce speciálně silné nástrojové zesilovače o výkon 100 W muselo vyvolat úsměv na tváři dnešních rockerů. Určitě si nenechte ujít titulkový závěr filmu, v němž zazněl pro mnohé neznámý záznam z vánočního singlu roku 1963, kterou Beatles každý rok rozesílali  členům svého fanklubu s vánočním přáním. Zbývá tedy to hlavní, odpovědět na otázku komu je tedy snímek určen? Nejspokojenější z kina budou určitě odcházet ti, co o Beatles vědí, že byli čtyři a znají ty čtyři nejomílanější hity od této skupiny. Zjevně byl film vytvořen především pro americké publikum a jeho režisér nás nenechává na pochybách, že také z této země pochází. Odhadem si myslím, že ve filmu najdeme tak 8 % neznámých, či méně známých sekvencí, jinak je jisté, že pan Howard hodně prohrabával pirátské nahrávky z celého světa a určitě navštívil i mnoho beatlesáckých sběratelů. Škoda, že se nekontaktoval s naším klubem, určitě by nevyšel naprázdno. I přes všechny zmíněné nedostatky se však sluší za tento počin poděkovat, což publikum v sále po premiéře učinilo svým potleskem ve stoje. Už jen to, že film připomněl mnohým mladým u nás, ale i v celém světě, kdo převálcoval svět už přede půl stoletím a kdo nám i dnes hraje muziku, která nezní vyčpěle a nepáchne starobou a plísní. Jediný problém pro mě však zůstal nezodpovězen v souvislosti s touto premiérou. Proč jsme v Praze nespatřili, jako všude jinde na světě po premiéře filmový bonus prakticky z velké části koncertu na dnes již neexistujícím legendárním Shea Stadium???

                       A co nás ještě čeká ???

Do konce měsíce října by měli členové fanklubu obdržet další číslo svého fanzinu, ve kterém najdete už potřebné informace o prosincovém Celorepublikovém setkání členů v Říčanech. V říjnu nejen vzpomeneme na nedožité narozeniny Johna Lennona, ale na trhu bude mít premiéru zcela nová a ojediněle kvalitní nová kniha v českém jazyce s názvem "The Beatles - Skrz na skrz" na jejímž vydání úzce spolupracovali členové našeho fanklubu. Knížka je opravdu nádherná, plná úžasných fotografií i informací. Tato knížka bude na setkání prodávána s velmi razantní slevou oproti běžné tržní ceně (900,- kč). Knížka bude ve formátu 260x320 mm a bude mít 208 stran. Originální název knihy je „Looking Through You“ s autorským podpisem Toma Adamse. Tato jedinečná a originální sbírka fotografií nám připomene mnoho důležitých okamžiků z kariéry Beatles a vy si ji na 23. setkání budete moci pořídit.

                                                                          
          1250-beatles-skrz-naskrz-unikatni-fotografie-z-archivu-the-beatles-book OPR

****

Koncert Paula McCartneyho v Praze je bohužel minulostí..

Paul s kytarou opr Paul upr.2

A nám všem koncert neutekl a Paula jsme si v Praze pěkně vychutnali!!
foto koncert Paul 1 opr.

Koncert byl nádherný, zcela vyprodán a fanoušky našeho klubu The Beatles uspokojil a potěšil v plné míře, ale nadchnul i běžnou veřejnost. Zaznělo všechno, co zaznít mělo, od beatlesácké klasiky a vzpomínání na to vůbec nejstarší, přes úspěchy  Paulovi sólové tvorby z let 70 až po poslední nahrávky z albe "New". Kapela šlapala , jako dobře namazaný a fungující mechanismus a sir Paul McCartrney nic neodfláknul a s plným nasazením zpíval a hrál od začátku koncertu až do samého konce, s jeho typickou upřímností, pokorou k publiku, slušným humorem a hlavně s plným nasazením až dokonce. Technika s efekty byla na vysoké úrovni, ale jen taková, aby nezastínila to, na co posluchači přišli. Možná by neškodilo trošku vysadit sólový zpěv Paula nad kapelu, ale nikdo neví, zda li to nebyl záměr. Kdo byl na Paulově koncertě přeed 12 lety v Kolbence ví, že tento byl atmosférou i zpěvem Paula daleko lepší. Ale rozdíl 12 let ve věku , ve kterém Paul McCartney oslavil v sobotu své 74 narozeniny, lze tyto vokální změny jen omluvit a říci , ve srovnání s jinými, že je prostě pašák. Bohužel změny, které přináší stáří v hlase zpěváků nelze nijak zastavit ani obalamutit, tak to prostě je. Zjevné však bylo, že to nikomu nevadilo a osobnost této mega-hvězdy populáru vše nahradila. Pro mnohé bylo ovšem hlavní to, že mohli říci byly jsme tam a Paula jsme viděli a slyšeli a stálo nám to za to. Klubáků se tam sešla pořádně velká parta a její část si tam pořídila níže uvedenou fotečku. Minimálně však dvojnásobek těch, co jsou na fotce nejsou, byli dole v kotli a vyfotit se společně s námi nemohli, aby nepřišli o své těžce vystáte místo před vchodem do haly. Po koncertě odletěl Paul svým soukromým letadlem z Prahy okamžitě domů. Podrobnou recenzi i článek najdou samozřejmě členové klubu ,včetně bohaté fotodokumentace ve svém dalším třetím čísle svého fanzinu Beatlemánie. Chybyl, kdo nebyl, a kdo byl, dobře udělal !                                                                                                                                        Jiří Svátek 

                                           Paul upraveny 2                                                                                         

Smutná zpráva všem klubákům:  Zemřel Georege Martin


stazeny soubor Martin

Ve věku 90 let zemřel producent legendární kapely Beatles George Martin, který bývá označován za pátého člena tohoto uskupení. Oznámil to bubeník Ringo Starr.

 „Bůh žehnej Georgi Martinovi, klid a lásku pro Judy (manželka) a celou rodinu. Bude nám chybět, Ringo a Barbara,” napsal na Twitteru Starr.Martin pro kapelu produkoval více než 700 nahrávek. Spolupracoval i s dalšími umělci, jako je Elton John, Gerry and the Pacemakers nebo Shirley Basseyová. Kapele pomohl v roce 1962 ke slávě, když si poslechl její nahrávku a zařídil její vydání u společnosti EMI. Šlo o singl Love Me Do. Po zániku skupiny dál spolupracoval s jejími členy v jejich individuálních projektech.

***

V lednu 2018 by si klubáci měli připomenout...

5.1.1962. Mnoho let i vody uplynulo od tohoto historického data, kdy mladí kluci z Liverpoolu mohli s hrdostí hledět na první SP vydanou v Anglii s písní „My Bonnie“, kde na etiketě desky byly poprvé v historii  podepsáni vlastním jménem skupiny The Beatles.

9.1.1975. V tento den před 43 lety podepsal John Lennon dokument, který oficiálně zrušil obchodní partnerství členů The Beatles.

11.1.1963. Je to skoro neuvěřitelné, když dnes s rádia slyšíte melodii, která v tomto datu může oslavit už své 55 narozeniny !  Neboť v lednu roku 1963 vyšel skupině The Beatles stejnojmenný singl s jejich prvním albem, SP  „Please, Please Me“ .

13.1.1969. V tomto datu jásali fanouškové Beatles v Americe, neboť se k nim na trh dostalo album „Yellow Submarine“ a obratem obsadilo druhé místo albového Biboardu v USA. Druhé jenom proto, protože na tom prvním měli chlapci další svoje LP s názvem „The Beatles“. Na britský trh se dostalo až o 4 dny později.

19.1.1991. Je to už 27 let, co Paul Mccartney a Yoko Ono zakopali válečnou sekeru. Paul uvedl v New Yorku do Rockové síně slávy Johna Lennona. Yoko jako reakci na tento čin věnovalka Paulovi dosud nevydané demo snímky Johna, včetně později použitých titulů  „Free As A Bird“ a Real Love“ v Anthologii The Beatles.

29.1.1964.  Je poměrně velmi zajímavé datum z technologického hlediska tvorby The Beatles. V tento den totiž zcela poprvé a zároveň také naposled nahrávali The Beatles mimo Velkou Británii. Stalo se tak v Paříži  ve studiích EMI, kde pod obrovským tlakem nahráli Beatles německé verze – tedy v němčině skladby „She Loves You“ a „I Want To Hold Your Hand“. V tomto studiu také vznikl další singl „Can´t Buy Me Love“.

30.1.1969.  Je to už 49 let, co se kompletní The Beatles rozloučili s veřejností svým živým mini koncertem na střeše Savile Row.

***

Důležitá zpráva !

Dne 23.2.2015. bylo na Čro odvysíláno poslední vydání klubového pořadu BEATLEMÁNIE s pořadovým číslem 795. Pro všechny členy klubu, to dle jejich ohlasů byla smutná a drtivá zpráva. Snad tedy všechny potěším informací, že tento pořad bude od 8.března nahrazen jiným, který svojí náplní bude opět poplatný hudbě 60 a 70 let a bude snad vyhovovat vkusu všem členům našeho klubu.

Pořad se jmenuje OLDIESPARÁDA a bude mapovat tvorbu všech souputníku The Beatles, a to jak skupin, tak sólistu. Premiéra pořadu zazní na Čro Středočeský Region 100,7 FM  v neděli 8.3.2015  od 20:04 hod. Pořad bude vysílán opět s týdení rotací. Autorem i moderátorem pořadu zůstává, jako u předchozí Beatlemánie, předseda fanklubu The Beatles Jiří Svátek, aneb "Král je mrtev - Ať žije Král"


Vysílání pořadu Oldiesparády na Čro bude poslední nedělí v září 2017 UKONČENO!!  Oldiesparáda bude nahrazena kratičkým pořadem s názvem "Zlaté hity Jiřího Svátka", níže najdeš podrobnosti.

Od začátku bylo odvysíláno :

2017
1. 1. 2017 Peter and Gordon
8. 1. 2017 Badfinger
15. 1. 2017 Shakin' Stevens
22. 1. 2017 Mungo Jerry
29. 1. 2017 Bobby Vee
5. 2. 2017 Shirelles
12. 2. 2017 Small Faces
19. 2. 2017 Kiss
26. 2. 2017 Freddy Cannon
5. 3. 2017 Bobby Bare
12. 3. 2017 Zombies
19. 3. 2017 Albert Hammond
26. 3. 2017 Them
2. 4. 2017 The McCoys
9. 4. 2017 Little Richard
16. 4. 2017 Scott McKenzie
23. 4. 2017 Bill Withers
30. 4. 2017 Dion
7.5.2017. Cream
14.5.2017. Bad Company
21.5.2017. The Crystals
28.5.2017. The Eagles
4.6.2017. The Four Tops
11.6.2017 Jan And Dean
18.6.2017 Cat Stevens
25.6.2017. Michael Bolton
2.7.2017. Joe Cocker
9.7.2017 Ray Charles
16.7.2017 Jackie Wilson
23.7.2017 Dusty Springfield
30.7.2017 Blondie
6.8.2017 10 cc
13.8.2017 Grand Funk Railroad
20.8.2017 The Hollies
27.8.2017. Bee Gees
3.9.2017. The Coasters
10.9.2017. Abba
17.9.2017. Elvis Presley
24.9.2017. John Lennon
KONEC POŘADU
2016
3. 1. 2016 Eddie Cochran
10. 1. 2016 The Spencer Davis Group
17. 1. 2016 Johnny Winter
24. 1. 2016 Garry Glitter
31. 1. 2016 Buddy Holly
7. 2. 2016 Suzi Quatro
14. 2. 2016 Otis Redding
21. 2. 2016 The Byrds
28. 2. 2016 Carpenters
6. 3. 2016 Gene Vincent
13. 3. 2016 Tommy James and the Shondells
20. 3. 2016 Robert Palmer
27. 3. 2016 Chuck Berry
3. 4. 2016 Wanda Jackson
10. 4. 2016 Percy Sledge
17. 4. 2016 Sweet
24. 4. 2016 Mary Hopkin
1. 5. 2016 Creedence Clearwater Revival
8. 5. 2016 Wilson Pickett
15. 5. 2016 Jerry Lee Lewis
22. 5. 2016 Mud
29. 5. 2016 Smokie
5. 6. 2016 Paul Young
12. 6. 2016 Carl Pertkins
19. 6. 2016 Neil Diamond
26. 6. 2016 Dean Martin
3. 7. 2016 Led Zeppelin
10. 7. 2016 Perry Como
17. 7. 2016 Bay City Rollers
24. 7. 2016 James Brown
31. 7. 2016 Trini Lopez
7. 8. 2016 Ritchie Valens
14. 8. 2016 Bachman Turner Overdrive (BTO)
21. 8. 2016 Paul Anka
28. 8. 2016 Lynn Anderson
4. 9. 2016 Cilla Black
11. 9. 2016 Adriano Celentano
18. 9. 2016 The Turtles
25. 9. 2016 Chubby Checker
2. 10. 2016 Pat Boone
9. 10. 2016 Traveling Wilburys
16. 10. 2016 Supertramp
23. 10. 2016 Sam Cooke
30. 10. 2016 Dionne Warwick
6. 11. 2016 Sam And Dave
13. 11. 2016 Mike + The Mechanics
20. 11. 2016 Nat King Cole
27. 11. 2016 Al Bano and Romina Power
4. 12. 2016 Ike & Tina Turner
11. 12. 2016 The Monkees
18. 12. 2016 The Swinging Blue Jeans
2015
8. 3. 2015 Billy J. Kramer & The Dakotas
15. 3. 2015 Gerry & The Pacemakers
22. 3. 2015 Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick & Tich
29. 3. 2015 Donovan
5. 4. 2015 Roy Orbison
12. 4. 2015 The Lovin' Spoonful
19. 4. 2015 T. Rex
26. 4. 2015 The Mamas & the Papas
3. 5. 2015 The Shadows
10. 5. 2015 Fats Domino
17. 5. 2015 Stevie Wonder
24. 5. 2015 Janis Joplin
31. 5. 2015 The Searchers
7. 6. 2015 Herman's Hermits
14. 6. 2015 Bob Marley
21. 6. 2015 The Dave Clark Five
28. 6. 2015 Repríza z 15. 3. 2015
5. 7. 2015 Gilbert O'Sullivan
12. 7. 2015 The Platters
19. 7. 2015 Leo Sayer
26. 7. 2015 Brenda Lee
2. 8. 2015 The Animals
9. 8. 2015 Marmalade
16. 8. 2015 The Doors
23. 8. 2015 Showaddywaddy
30. 8. 2015 The Fortunes
6. 9. 2015 Simon & Garfunkel
13. 9. 2015 Carole King
20. 9. 2015 Status Quo
27. 9. 2015 The Merseybeats
4. 10. 2015 The Yardbirds
11. 10. 2015 Ben E. King
18. 10. 2015 Middle of the Road
25. 10. 2015 The Everly Brothers
1. 11. 2015 The Tremeloes
8. 11. 2015 ZZ Top
15. 11. 2015 Engelbert Humperdinck
22. 11. 2015 The Troggs
29. 11. 2015 The Rubettes
6. 12. 2015 John Lennon
13. 12. 2015 Connie Francis
20. 12. 2015 Vánoční speciálka (mix interpretů)
27. 12. 2015 Geordie

***

NOVÝ POŘAD Jiřího Svátka na Čro

Vysílání Oldiesparády bylo na Čro Středočeský region ukončeno a nahrazeno jiným pořadem Jiřího Svátka s názvem "Zlaté hity Jiřího Svátka".Tento pořad se vysílá každý den, kromě soboty a neděle, tedy 5 x do týdne, vždy večer v 21:30 hod. Jedná se pouze o sedmiminutový spot s jednou skladbou.


 
Archiv článků...


Teď už ale klikejte, vybírejte a hledejte. Vše co souvisí se skupinou The Beatles, najdete u nás!

animace.gif