Beatlemania logo

THE BEATLES - CELOREPUBLIKOVÝ FANKLUB

VÍTÁME VÁS!

Jediný opravdu fungující a aktivní hudební klub v Čechách s členskou základnou převyšující jeden tisíc členů vznikal už v roce 1992. Dnes se jmenuje „Celorepublikový fanklub Beatlemaniaků“ a Vám níže nabízí veškeré informace o své činnosti. Zároveň může být stručnou, avšak fundovanou „kuchařkou,“ z kuchyně nejpopulárnější hudební skupiny světa, liverpooprosílského souboru Beatles a potažmo i pak následně jeho ex-členů.
Co nenajdete v našich stránkách, na to se nás zeptejte. Co nevíme my, to nám napište.
Udělejme všechno proto, aby muzika skupiny The Beatles byla i nadále populární a oblíbená napříč všemi generacemi. Chcete-li nám v tom pomoci nebo jen chcete být v obraze, staňte se našimi členy!

DULEŽITÁ INFORMACE

Dne 13.7.2024 bylo rozesláno celé členské základně klubu 2.číslo fanzinu Beatlemánie pro rok 2024. Prosíme o zpětné reakce na číslo a těšíme se na Vaše názory i kritiku- za vedení klubu přeje pěkné počtení a hezké léto předseda Jiří Svátek

 

Celorepublikový fanklub The Beatles přeje Siru Paulovi Mc Cartneymu k jeho 82.narozeninám (18.6.1942):

Především pevné zdraví a i nadále neutuchající uměleckou aktivitu, jak na poli koncertních pódií, tak v oblasti nových nahrávek a dalších uměleckých aktivit tohoto všestranně nadaného a až neuvěřitelně pracovitého umělce.

 

pavelkytara

HAPPY BIRTHDAY Mr. PAUL“

 

Loňské 28.Celorepublikové setkání

Beatlemaniaků

Největší akce Celorepublikového fanklubu The Beatles pravidelně pořádaná každým rokem i letos se rychle blíží. Setkání v pořadí už dvacáté osmé proběhne opět, jako vždy v sále KD Kulturního centra Labuť v Říčanech. Tato největší akce fanklubu je určena nejen pro své členy, ale i pro širokou veřejnost, která ráda poslouchá muziku skupiny The Beatles i další hity z let 60 a 70.

Stane se tak 9.12.2023 od 19:00 hodin, tedy den po 43.výročí úmrtí zakladatele The Beatles Johna Lennona, které si na této akci v úvodu s úctou a pietou připomeneme.

Návštěvníci této akce se mohou těšit na velmi pestrý hudební program, který zajistí k tanci i poslechu říčanská skupina „Repete“. Jako druzí dostanou slovo chlapci z ústecké skupiny „The Boom“, která patří mezi tři nejlepší české beatle-revivalové skupiny“.

Lákadlem i překvapením budou tentokráte dokonce dva hosté programu, kteří se přijdou svěřit se svým vztahem ke skupině The Beatles. Hostem bude populární bluesman, ale také pedagog, textař a klavírista Jirka Šlupka Svěrák. Druhým hostem pořadu bude známá a populární postava českého bigbeatu 60 let, člen mnoha skupin té doby, zpěvák a kytarista Karel Kahovec. Celým pořadem Vás bude provázet a nad jeho průběhem bdít předseda fanklubu The Beatles Jiří Svátek. Součástí akce je i prodejní stánek fanklubu s klubovými artefakty (knížky, trička, časopisy a pod.)

Na Vaši návštěvu se těší nejen příznivci a členové fanklubu The Beatles, ale také všichni účinkující večera.

Vstupenky i místa na akci lze objednat předem v KC Labuť Říčany, stoly pro členy klubu rezervovat mailem u předsedy klubu.

 

Obrazek WhatsApp, 2023-10-24 v 20.17.50 8a17fe6a

 

 

 

9.10.1940  -  8.12.1980

Portret

Celorepublikový fanklub The Beatles dnes, tedy 9.10.2023, jako každým rokem vzpomíná nedožitých 83. narozenin zakladatele skupiny The Beatles Johna Lennona. Posíláme kamsi vzhůru opět ujištění, že hudba kterou nám tady John po sobě zanechal stále těší a přináší radost milionům lidí po celém světě. V souvislosti s tímto výročím nebude od věci připomenout, že John Lennon proslul nejen jako úžasný hudebník, ale také jako velký vizionář a propagátor míru na celém světě, čemuž se svojí ženou Yoko Ono věnoval většinu svých aktivit po rozpadu skupiny The Beatles až do své smrti.

Snad právě proto jeho mírové proklamace v době, kdy svět trpí pod tíhou velkého množství válečných konfliktů nabývá jeho názor o tom, že válkou se žádný problém ze zcela nikdy nevyřeší nabízí současnosti k zamyšlení.

Množství „hloupoučkých“ novinářů, kteří zavedli v současnosti pro určitou skupinu české populace název „chcimíři“ možná ani nevědí, že právě John Lennon byl také oním „chcimírem“!

 

 

Třetí číslo klubového fanzinu Beatlemánie č.3/2023 dorazí do poštovních schránek členů klubu nejpozději do 15.10.2023. Pokud se tak nestane, obratem informujte prosím vedení klubu. Věříme, že podzimní číslo Vám přinese spousty radosti. Najdete zde důležité informace o našem 28. Celorepublikovém setkání v datu 9.12.2023. Doufáme, že na něj bude písemně reagovat svými názory i kritikou!

HAPPY BIRTHDAY RINGO !

Nepojmenovane

Nejstarší a koncertně nejaktivnější, druhý ještě žijící "beatle" RINGO STARR, alias Richard Starkey se dne 7.7.2023  dožívá 83 let. Celorepublikový fanklub The beatles přeje svému "Ringouškovi" pro mnohé nejmilejšímu a nejméně komplikovanému členu skupiny The Beatle vše nejlepší, ale hlavně pevné zdraví a další neutuchající chuť dál živě hrát a kocertovat se svými Old Starr Bandem.

Na co by klubáci měli v měsíci říjnu 2023 vzpomenout!

5.10.1962. Je to až neuvěřitelné, ale úplně prvnímu singlu skupiny The Beatles, nahrávce písničky „Love Me Do“, která broukům vyšla u společnosti Parlaphone, oslaví v tomto datu a roce svoje 61.narozeniny.

6.10.1986. Ve stejný den na celém světě vyšla před 37 lety kniha Lennonových povídek s názvem „Skywriting By Word Of Mouth“

9.10.1940. V tento den přišel na svět v Liverpoolu John Winston Lennon. Vzpomeňme tedy dnes jeho nedožitých 83 narozenin.

9.10.1975. Ve stejný den Johnových narozenin porodila Yoko Ono, jako nejlepší dárek na světě svému muži v tomto datu Seana Tara Ono Lennona, tedy druhého syna Johna Lennona, který dnes tedy slaví své 48 narozeniny.

18.10.1964. Poprvé v historii hudeby využila skupina The Beatles na své nahrávce skladby „I Feel Fine“ zpětné vazby, jako úplně nového efektu.

18.1.1967. V tomto datu, tedy přesně před 56 lety měl v Londýně premiéru film „Jak jsem vyhrál válku v hl.roli s Johnem Lennonem.

26.10.1965. Uteklo už 58 let ode dne, kdy skupina převzala z rukou Britské královny Elizabeth II v Buckinghamském paláci vyznamenání MBE.

31.10.1969. V tento den vyšel v Británii singl Something/Come Together, tedy nejlepší autorská písnička „SomethinG George Harrisona může oslavit své 54.narozeniny.

 

 

                                                                       *****

 

Věříme, že všichni členové fanklubu určitě nezapomněli vzpomenout s datem 25.února na nedožité kulaté 80 narozeniny George Harrisona. Za celý fanklub posílám tam kamsi nahoru k nebi pozdrav Georgovi, že stále nebyl zapomenut v mysli všech lidí uctívající kvalitní muziku, kterou během svého života produkoval. U nás klubáků je tato úcta určitě dvojnásobná. Neklidnější "beatle" byl opravdu lordem své skupiny. A tak jsem si dnes do svého přehrávače nasadil nejen jeho největší skladatelský počin, písničku "Something", ale i legendární "My Sweet Lord". Milý Georgi - VZPOMÍNÁME!

                                                   stazeny_soubor

 

Kamarádi, klubáci !

Každý z nás si určitě vzpomene při datu 8.12.2021, že už je to 42 let, co svět živých opustil odporným činem vraha, zakladatel skupiny The Beatles, úžasný muzikant, skladatel a mírumilovný člověk John Lennon. V minulosti jsme si toto smutné výročí připomínali společně na našich setkáních v Říčanech. Je tedy na každém z nás, jak na tohoto velikána hudby a propagátora míru po celém světě vzpomene. Někdo zajde se svíčkou k Lennonovi zdi, jiní si doma v klidu pustí některou z Johnových písní a tu svíčku zapálí doma. Vedení fankubu The Beatles se vždy snažilo tuto myšlenku a vzpomínku oživit ve všech médiích (TV, rozhlas, soc.sítě) ve spojení s reklamou na našem setkání v Říčanech. I letos tak učiníme dne 10.12.2022 od 19: 00 viz informace níže!

VZPOMEŇME NA JOHNA, CHYBÍ CELÉMU SVĚTU VÍC, NEŽ KDY PŘED TÍM, STEJNĚ JAKO MYŠLENKA JEHO PÍSNĚ „IMAGINE“

Portret

Protože nás zajímá vše, co se The Beatles i jen sebemálo dotýká, považuji za nutné pro pražské členy, či všechny klubáky, kteří by nelitovali přijet do Prahy upozornit na níže specifikovanou filmovou premiéru dokumentu o fotografovi Dežo Hofmannovi.Potřebné info uvedeno níže!

Jménem distribuční společnosti Mirius FD, která distribuovala do českých kin před několika lety také film The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years, dáváme na vědomí Celorepublikovému fanklubu The Beatles Vám, že od 17. listopadu 2022 bude v českých kinech uváděn film Dežo Hoffmann – Fotograf Beatles. Budeme rádi za šíření této zprávy i ve Vaší komunitě. Alexandra Brockova, Mirius film distribution

plagat DEZO HOFFMANN 17.11

 

 

Celorepublikový fanklub The Beatles přeje Siru Paulovi Mc Cartneymu k jeho kulatým 82.narozeninám (18.6.1942):

Především pevné zdraví a i nadále neutuchající uměleckou aktivitu, jak na poli koncertních pódií, tak v oblasti nových nahrávek a dalších uměleckých aktivit tohoto všestranně nadaného a až neuvěřitelně pracovitého umělce.

 

pavelkytara

HAPPY BIRTHDAY Mr. PAUL“

Fanklub bude tomuto výročí věnovat většinovou náplň svého druhého čísla klubového fanzinu Beatlemánie pro tento rok 2022. Dlouho jsme promýšleli, jaký neotřelý dárek pro Paula vymyslet, ale nakonec dílem náhody to za nás vymyslel někdo jiný, sice nečlen klubu, ale stejný obdivovatel tvorby The Beatles i samotného Paula Mc Cartneyho. Tím člověkem je bývalý člen skupiny „Country Beat Jiřího Brabce“ pan Václav Macháček-Rieger, který společně s kolektivem přátel a písničkářem Janem Řepkou nahráli s českým i anglickým textem skladbu s názvem „Paul McCartney Day“ a požádali mě, zda li bych za klub nemohl tuto nahrávku dostat přímo k Paulovi. Pan Macháček mi telefonoval, zda li bych neuměl pomoci a o svém nápadu mi řekl: „Inspiroval mě McCartneyho duet „Get It“, který nahrál se svým přítelem Carl Perkinsem na album „Tug of War“ právě před 40 lety. „Původní demo snímek jsem měl léta v šuplíku. Vzpomněl jsem si na něj až letos v zimě. Společně s Janem Řepkou jsme pak napsali text, který promlouvá stejně tak ke všem fanouškům Paula, jako přímo k oslavenci.” Pokusil jsem se pomoci přes konexe Katky Žbirkové ve studiu Abbey Road“. Bohužel nebyli jsme úspěšní a nakonec se podařilo autorům tohoto nápadu odeslat tuto nahrávku do Anglie přes „British Council“ v Praze, kteří byly nápadem také nadšeni a příslíbili pomoc a předání dárku. Od Dnešního dne můžete tuto nahrávku slyšet na youtube.

https://youtu.be/fJOdZJEnyDo    nebo na -           https://youtu.be/kYW4NRPV-Nc>

Veškeré podrobnosti o tomto dárku se dočtete v druhém čísle fanzinu Beatlemánie

 

 

  image

 

 

Neměli bychom v té smršti špatných zpráv a neveselých informací zapomenout, že právě dnes 29.11.2021 je to už přesně 20 let, co nás navždy opustil druhý beatle, sólový kytarista The Beatles - George Harrison. Vzpomeňte na tohoto "nejklidnějšího" beatla, kterému děkuje celý svět za takové skvosty, jako byla skladba "My Sweet Lord ", či  skladba "Something"

                                                sector286187719 upraveny

 10.11.2021. - zemřel Miroslav Žbirka, čestný člen našeho fanklubu The Beatles

Drazí přátelé a klubáci, dovolte, abych Vaším jménem za celý fanklub The Beatles vyjádřil hluboký a upřímný zármutek nad dnešním náhlým odchodem Mira „Mekyho“ Žbirky, našeho kamaráda, čestného člena klubu, jednoho z největších fanoušků a znalců The Beatles, ale především, laskavého a hodného člověka.

Miro byl všeobecně uznávanou a mnohokrát oceněnou hvězdou československé hudební scény, celý život však zůstal skromný, na nic si nehrál a svým milým chováním a vytříbeným smyslem pro humor dokázal vnést radost do každé společnosti, v níž se ocitl. Byl skvělý vypravěč a bavič, milovaný lidmi všech generací.

Když náš fanklub potřeboval pomoci, nikdy nás nenechal na holičkách. Od samých počátků se účastnil našich setkání a o Beatles mluvil téměř neustále. Byli mu věčnou inspirací a celoživotní láskou. Jsem moc rád, že se mu několik velkých „beatlesáckých“ snů splnilo.

V našich řadách dnes zůstalo další prázdné místo, které jen stěží může někdo zaplnit. Zůstanou nám však nádherné zážitky a spousta skvělé muziky.

Vzpomeňte, prosím, v těchto těžkých chvílích na Mekyho ženu Katku a celou jeho rodinu. Věřím, že co nevidět bude tenhle „nemoderný chalan“ tam nahoře jamovat s Johnem a Georgem. Určitě ho budou mít rádi a moc se spolu nasmějou. A my tady dole budeme zatím s láskou vzpomínat,  Jiří Svátek předseda klubu 

                                            12._Miro_Zbirka

"MEKY VZPOMÍNÁME"

 

                         

                                   IMG 4170 (1)

***

 

 

* JOHN LENNON 9.10.1940  -  zemřel 8.12.1980

Dnes bychom všichni, ale především členové našeho fanklubu The Beatles měli vzpomenout nedožitých, kulatých 81 narozenin zakladatele skupiny The Beatles, Johna Lennona. Pokud můžete dnes 9.10.2020 zapálit svíčku u Lennonovy zdi na Kampě v Praze, určitě tak učiňte. Ostatní co nemohou, si musí vystačit s pouhou vzpomínkou na tohoto hudebního velikána, který svojí hudbou i myšlenkami ovlivnil miliony lidí na celém světě. I když mu osud nedopřál dožít svůj život do normálního konce, přesto jsou jeho myšlenky i hudba do dnešního dne, 40 let po jeho smrti jsou stále motivující a oslovují populaci na celém světě.

JOHNE, VZPOMÍNÁME, MYSLÍME NA TEBE A TVOJI MUZIKU STÁLE MILUJEME A RÁDI POSLOUCHÁME !!!

1633774230390blob JOHN image

 

VÍC, NEŽ SMUTNÁ ZPRÁVA…

Pouze pár dní před uzávěrkou druhého čísla Beatlemánie, které mělo být ve všech směrech optimistické a pozitivní jsem obdržel zprávu, která tento záměr nadobro zhatila a zastínila radost z přicházejícího léta a překryla všechny hezké pocity závojem smutku a opravdu hlubokého žalu nad neúprosnou realitou  smrti člověka, kterého jsem osobně měl velmi rád a věřím, že desítky klubáku budou sdílet můj žal se mnou…

Dne 8.6.2021, náhle a bez varování navštívila paní s kosou naší společnou spolupracovnici, kamarádku, dobrou vílu našeho fanklubu a také celoživotní dámu kultury a hudby paní Ludmilu Řehákovou, vedoucí kulturního domu v Říčanech – KC Labuť Stalo se tak v jejích nedožitých 67 let.

Všichni ji znali, jako paní Lídu, která s úsměvem vždy vítala všechny, co přišli na naše klubácké, beatlesácké akce jak v KD na Jižním městě Opatov, tak i posléze v podobném zařízení města Říčany. Právě ona byla tou ženou, která dokázala v případě komerční nepřízně naší akce nám nabídout Ty nejlepší možné podmínky, abychom neúspěch ustáli. Právě ona pro náš klub vždy rezervovala ten nejvhodnější termín pro naši „Beatlemánii“, i když musela třeba přesunout jinou akci pro ni výhodnější do jiného termínu. Lída Řehákova byla jakýmsi tajným a čestným členem našeho klubu po celou dobu jeho trvání. Bylo by nefér připomenout, že byla také jakousi spřízněnou duší, pro všechny kapely, sólisty i ostatní umělce, kterým dávala možnost realizace na pódiích klubů a kulturních domů, kde celoživotně působila.

                                                                            DSC 6650        

Lída Řeháková našemu klubu bude velmi chybět a myslím, že se nemýlím, že stejný pocit budou mít mnozí činovníci celé domácí hudební scény. Město Říčany v ní ztrácí ženu, která zajišťovala svému městu pestrou nabídku kvalitní kultury.

Za celý náš fanklub Ti Liduško přeji tam nahoře to nejkrásnější a nejpohodovější hudební párty a setkání s těmi, co tě o nějaký ten rok předběhli a ty už si je nestačila všechny ukázat ve své profesi svému publiku.

Za celý fanklub děkuji za to, že mě osud nabídl spolupráci a kamarádství s tebou, kterého jsem si vždy vážil.

 

Klubové vzpomínání

Nazdar kamarádi,

Máme před sebou dvě smutná výročí, a protože na ně nemůžeme společně vzpomenout, jak je klubáckým zvykem na našich společných setkáních v Říčanech, učiňme tak ve svých myslích a vzpomínkách každý sám, jak ta nešťastná doba vyžaduje. Čas velmi rychle běží a jak známo, čím jste starší běží Vám rychleji.

A tak možná jste si ani nevšimli, že právě dnes je to už 19 let, co nás opustil navždy ve svých 58 letech dne 29.11.2001 George Harrison, když prohrál svůj boj se zákeřnou nemocí.

1606643399186blob

Za pár dní, až se čas prokouše k osmému prosinci 2020, tak už to bude kulatých 40 let od nedobrovolné smrti Johna Lennona, který zemřel kulkou zákeřného vraha dne 8.12.1980 ve svých pouhých stejně kulatých 40 let.

Vzpomeňme na oba s pozitivní vzpomínkou a zaposlouchejme se do jejich hudby, kterou nám po sobě zanechali a bude všem jasné, že na tyto dva muže svět hned tak nezapomene.

Pokud byste měli chuť si přečíst rozhovor předsedy klubu pro web EUROZPRAVY.cz  nabízím Vám tento link: https://eurozpravy.cz/kultura/hudba/pred-40-lety-chapman-zastrelil-lennona-jeho-hudba-me-fascinuje-nicily-jej-drogy-rika-svatek.0ef03711>

 

 

 

SMUTNÉ ZPRÁVY Z KLUBU

Opustil nás po krátké „covidové“ nemoci náš dlouholetý aktivní člen klubu Alois Urbánek. Známý svojí aktivitou pořádaných akcí v Pasohlávkách i dalších činnostech s klubem spojených. Tento velký příznivec The Beatles a také sběratel Ladových i jiných pohlednic nás opustil 6.11.2020 navždy. Lojzík v Říčanech prakticky nikdy nechyběl a letos se zvláště těšil. Bohužel osud mu to nedopřál stejně jako nám, ale jemu navždy.

Aby nebylo zlých zpráv málo, opožděně jsem se dozvěděl, že svět živých opustil další člen našeho fanklubu – Viktor Schwendt. Protože nám rodina nedala dříve zprávu, nemohl se s ním klub rozloučit ani malou kytičkou. Viktor byl také dloudobým členem naší party „Beatlemaniaků“. Viktore sbohem…

application/pdf

 

Alois_-_parte

 

 

DULEŽITÁ UPOZORNĚNÍ

Dne 2.11.2020 bylo rozesláno celé členské základně fanklubu The Beatles další, třetí číslo našeho fanzinu „Beatlemánie“ pro tento rok.

Redakce a vedení klubu očekává od svých členů názory a kritiku na toto číslo. Pokud do dvou dnů nenajdete ve své poštovní schránce svoji Beatlemánii, prosím kontaktujte vedení klubu, abychom zjistili společně, kde se stala chyba?  Jiří Svátek, předseda klubu

****

 

               

image

 

 

25.CELOREPUBLIKOVÉ SETKÁNÍ BEATLEMANIAKU - SOBOTA 7.12.2019

Beatlemania_-_plakat_zmenseny

25.SETKÁNÍ  JE UŽ ZA NÁMI A VĚŘTE, BYLO TAM DOBŘE!

Protože jste, jako členové klubu buď byli účastníci akce, nebo jste si přečetli velmi podrobnou reportáž v našem klubovém fanzinu Beatlemánie č.4/2019, omezím se jen na stručný popis akce s menší fotodokumentací.Večer v sále KC Labuť v Říčanech se povedl, a i když nebyl početně tak navštívený, jako setkání minulé (24), přesto ho lze označit za večer velmi příjemný, úspěšný a zdařilý. Všichni účinkující starající se o naši zábavu nás nezklamali a přinesli do Říčan svůj díl do sobotního programu s maximálním zaujetím a snahou nás pobavit. Ten první to má vždycky nejtěžší, ale „Charlie Slavík“, jako kapela i lídr skupiny nezklamal. Přímý tah na branku v rytmu dřevního blues nikoho nenechal na pochybách, že dorazili opravdu muzikanti „profíci“. Hlavní vokalista Charlie se svojí úžasnou harmoničkou nebyl líný opustit forbínu jeviště a vyzvat k tanci návštěvníky, kteří z počátku příliš odvahy neměli.

DSC 3721

DSC 3734

CHARLIE SLAVÍK REVUE

V závěru Charlieho setu byli však už klubáci zahřátí na taneční teplotu. O to jednodušší to měla druhá skupina programu Pangea, která už přišla s klasickým beatlesáckým repertoárem, a to zabralo, jako startovní výstřel na taneční parket. Pangea potvrdila, že je druhou nejlepší beatle-revivalovou partou v Čechách. Především ranná tvorba The Beatles v repertoáru Pangey zabrala na 100%. Nálada se dostávala opravdu do varu a večer stále nabíral na obrátkách.Protože naše členská základna však není tlupa mladistvých, přinesla přestávka po ukončení koncertu Pangey nejen nutný čas k přestavbě aparatury, ale i kýžený odpočinek pro zadýchané páry vyššího věku. Možnost vzájemné komunikace mezi klubáky i realizace nákupu beatlesáckých a klubových artefaktů v našem stánku bylo také dobře stráveným časem v době přestávky. DSC 3769PANGEA

Po pauze přichází závěrečná část programu a na podium nastupuje Ústecká kapela The Boom, která už mnohokrát na našich akcích vystupovala. The Boom je známá tím, že se specializuje na pozdější tvorbu The Beatles, a tak přišli na řadu i hity z roku 67 až 70, tedy ta náročnější tvorba skupiny a „beatlesáčtí fajnšmekři“ si přišli na své.

DSC 3846

LÍDR SKUPINY THE BOOM - PAVEL NEPIVODA

Bohužel večer utekl, jako voda a po půlnoci jsme se s hezkým pocitem s dobré klubácké akce rozcházeli. Inu, už se těšíme zas na 26 „Setkání“ v roce 2020. 

***    

 

24.CELOREPUBLIKOVÉ SETKÁNÍ BEATLEMANIAKU

je už minulostí, a tak - jaké bylo???

ÚŽASNÉ, PERFEKTNÍ, SENZAČNÍ A HLAVNĚ...

ÚPLNĚ VYPRODANÉ !!!

Za skvělé kamarádské atmosféry plné výborné muziky jsme se všichni perfektně bavili, řádili, zpívali a poslouchali až do půlnoci beatlesáckou muziku. Severomoravští The Beatles Collection Band odstartovali s drivem bez zahřívacího kola a naplnili taneční parket, než dozněla druhá skladba. Michal Prokop ukázal, že je stále muzikant, bavič i zpěvák první ligy a Luboš Andršt by si bez midráku mohl střihnout kytarový duet s Ericem Claptonem, neb je opravdu "pan" kytarista. Košičtí Bacwards darovali klubu úplně první premiéru svého nového programu zaměřeného na skladby jednotlivých ex-beatlů a jako vždy nezklamali. Ostatní už prozradí fotografie a reportáž v posledním čísle klubového fanzinu Beatlemánie.

                       Máme  vyprodáno  - tolik nás tam bylo

Mame_vyprodano        Tolik_nas_tam_bylo                                                                                                                                                                                          Skupina The Backwards měla pro klubáky dárek k Vánocům: Premiéru úplně nového programu

Backward

Michal Prokop s Lubošem Andrštem byli perličkou programu a naši hosté

                                                                                                                                                            Michal Lubos 2 Michal Prokop Lubos

                The Beatles Collectrion Band  byla výborná a zvládla start programu na 1 s * 

                     The__Beatles__Collection_Band                                         

Družba fanklubáku s muzikanty "The Beatles Collection Band"

 

    stazeny soubor (1) stazeny soubor
Na našich setkáních není věk rozhodující, máme všichni rádi stejnou muziku a proto je tam vždy dobrá nálada a pohoda, tam nám totiž žádní politici a jejich posluhovači do toho nekecaj !!!

***

50 let na světě….Neoslavit takové kulatiny, by bylo ke krásnému předmětu, jakým určitě hudební nosiče s alby hudebních skupin byly a jsou bych považoval v nejmenší míře za neslušnost!

A tak milí „klubáci“ vyjměte ze svých sbírek a zásob ono nádherné album skupiny The Beatles a věnujte mu 1.6.2017 svůj sluch a ještě lépe přizvěte k poslechu ty mladší, aby věděli, jakou nádheru poskytuje poslech desky, alias jakéhokoliv jiného hudebního nosiče s etiketou:

„Sgt.Peppers Lonely Hearts Club Band“


stazeny_soubor

 

 Album se narodilo 1.6.1967 a od těch dob potěšilo milióny lidí na celém světě. Napsáno o něm bylo mnohé, ale abych byl stručný, jak si webové stránky zasluhují, pokusím se vystihnout ty zásadní vlastnosti jen zkratkovitě...

NOVÁ IMAGE, FIKTIVNÍ KAPELA, IKONICKÝ OBAL, LP O LETECH LÁSKY

Pro skupinu The Beatles bylo toto album sdělením svým posluchačům, že „Beatlemánia“ jako taková končí a skupina začíná tvořit cosi nového, daleko náročnějšího a na hony vzdáleného ukřičeným stadiónům. Tento zlom a přerod nejlépe vystihl producent a kytarista Patti Smithové- Lenny Kaye, který řekl: „Seržant Pepper dokázal, že rock může být skutečným uměním.                                                                                                                           

                      
23.Setkání Beatlemaniaků v Říčanech je minulostí. Proběhlo k k všeobecné spokojenosti, co bylo slíbeno bylo odehráno a dodrženo a množství spokojených členů si odnášelo domů novou publikaci za skutečně velmi zajímavou cenu. Kdo nebyl...prohloupil, a tak prohlížejte fotogalerii akce!

23.Setkání Beatlemaniaků v Říčanech - 10.12.2016

SHOWER                                                                      PROFESSOR+PETR JANDA                    
DSC_6376_OPR_Shower DSC_6442_OPR_Janda__Proff_sk.

THE BEATLES COLLECTION BAND

MILOŠ RADIMEC                                 LADISLAV KAŠUBA                  JARDA FERČÁK
DSC_6474_OPR_BC DSC_6478_OPR_BC DSC_6470_-OPR__BC 

DSC_6466_OPR_Ja__J DSC_6430_OPR_Ja__J_pokec
 Povídání s Petrem Jandou po mnoha letech, kdy byl na našem setkání poprvé bylo zajímavé

Křest nové beatlkesácké publikace a nejmladší host večera 13 letý kytarista Jirka Kellner

DSC_6422_OPR_krest_knizky DSC_6392_-OPR_Jirka_Kellner

       Hvězda večera a náš host nikoho nezklamal a The Beatles zahrál.....         
    DSC 6347 - OPR Petr J    

Skupina Professor s klubem spolupracuje léta a vždy je to sázka na jistotu !  

DSC_6642_-_Professor_opr 

Dvě rozdílné osoby: Chlapec a muž. Jeden slavný, populární s pestrobarevným životem za sebou, hoden úcty a uznání. Druhý mladý, nezkušený, veřejnosti neznámý . To byli dva hosté našeho klubového setkání. Přesto měli velmi mnoho společného....hádejte co asi ?

    Jirka Kellner + Petr Janda           Jirka Kellner si vystřihnul se skupinou Shower "Apache"
Rcany_2016 Jirka_Kellner_s_Shower

 

Víkendová aktivita klubu tento víkend (24.9.2016) proběhla na Jižní Moravě, aneb

B B S

Pokud nevíte, co tahle zkratka znamená, tak pro členy fanklubu The Beatles je to označení už pro pravidelné, v pořadí druhé, moravské setkání členů fanklubu v Pasohlávkách, tedy jinak „Beatle-Burčákové setkání“. To letošní opět proběhlo v Pasohlávkách v době vinné sklizně, a to v sobotu 24.září. Ti více natěšení, mezi které patřím i já, přijeli už v pátek, aby si mohli více užít vinné atmosféry jižní Moravy a Pálavských vrchů, včetně návštěvy malého, ale velmi příjemného vinobraní v Drholecké vísce poblíž Pasohlávek.

nase_parta_c.2 nase_parta_c.3

Hlavní program, který proběhl opět v prostorách restaurace „Kometa“ v Pasohlávkách začal už v 19:00 hodin. Členská účast byla přibližně v oné minimalistické výši, jako minulý rok, avšak dobrou náladu a radost z pobytu, především těch, co jezdí pravidelně, to nemohlo zkazit. Z těch místních dorazivších Moraváků došlo k určité obměně, ale opět to byla směšně malá účast, oproti původně plánovanému počtu návštěvníků, z nichž víc, jak polovina se na poslední chvíli omluvila. Já i hlavní organizátor Lojzík Urbánek jsme si už z toho tolik nedělali, protože jsme si na nuznou aktivitu moravských členů holt už zvykli. Program byl tentokráte, kromě běžného klubáckého „workshopu“ a mé oldies diskotéky tentokráte obohacen o vystoupení Břeclavské skupiny „Líných psů“, tedy alias „Lazy Dogs“, kteří přišli na naše setkání zahrát, neb lídrem souboru je náš dlouholetý klubák a kytarista Jirka Osička. Dlužno podotknout, že mu kapela, především instrumentálně hraje velmi dobře a 13 letý vnuk Jirky Osičky vystřihnul na kytaru legendárního Apache tak, že by ho určitě i Shadows pochválili. Rytmika hrála přesně a v hlasitosti, která umožňovala možná až příliš vystrčený vokál jejich zpěváka. Pokud bych měl charakterizovat vokální projev, tak si představte, jak by asi zazpíval plnokrevný RnR primáš místní cimbálovky, i když intonačně bez chyby a s plným nasazením, jako o život. V repertoáru skupiny kromě skladeb od The Beatles převažovala tvroba amerických „Creedence Clearwater Revival“. Chtěl bych touto cestou chlapcům moc poděkovat za jejich vystoupení, na místě už jsem to nestihl, protože jejich zpěvák, jak dozpíval poslední písničku, tak trochu po zednicku, vytrhl moje kabely z mix pultu, tedy vypnul můj mikrofon a začal balit, jako by mu šlo o život. No, asi to bude podle hesla: „Jiný kraj, jiný mrav“, ale kluci hráli moc pěkně a moc jim za to děkujeme.

Za sebe prohlašuji, že to byl moc hezký milý večer a skromné, ale upřímné setkání přátel, které nám možná cizí návštěvníci restaurace i trošku záviděli. A věřte, že takový burčák, který mnozí klubáci na sraz přinesli, určitě u nás v Čechách neochutnáte. Věřím, že příští rok pokud mi osud dopřeje na něj přijedu určitě rád znova, s ním se totiž ta beatlesácká muzika snad poslouchá ještě lépe.          předseda klubu Jiří Svátek

 

Heslo_dne Lazy_Dogs

Letosni_parta Lojzik_Urbanek_s_Jirkou_Svatkem Nejmladsi_clen_skupiny_Lazy_Dogs Ve_vinu_je_pravda Oldies_disco

  

Důležitá zpráva pro všechny pravověrné fandy The Beatles

Konec léta, babí léto i počátek podzimu bude pro všechny „Beatlemaniaky“ štědrým časem zajímavých a příjemných novinek, které jsou také bezprostředně spojeny s naším Celorepublikovým fanklubem The Beatles.

1. Čeká nás v září zcela nový dokumentární film o skupině The Beatles, jehož celosvětová premiéra české fanoušky také nemine. Stane se tak v kinech 15.září 2016. Snímek má na svědomí slavný, Oscarový režisér Ron Howard (mimo jiné i režisér snímků Apollo 13, Da Vinciho kód, Rivalové, Inferno). Příběh kapely The Beatles, která změnila svět, si určitě tuto poctu zaslouží. Filmový dokument zachycuje autenticky období jejich koncertních let od roku 1962 do roku 1966 z perspektivy samotných členů The Beatles. Snímek přinese exkluzivně rozhovory s členy skupiny a také doposud nezveřejněné záběry. Malou ochutnávku najdete na internetu a adrese https://www.youtube.com/watch?v=xMZEQqTqpw8. Inu klubáci, není co řešit v září: „Hurá do kina“! 

 A tady jsou mé zážitky z pražské premiéry...

Když jsem se chystal 15. září v podvečer do Prahy z mé Průhonické vísky do historicky slavného kina Lucerna na premiéru beatlesáckého filmu s názvem “EIGHT DAY'S A WEEK - The Touring Years“, měl jsem skoro sváteční pocit, že jdu na něco slavného, důležitého a pro moji maličkost veskrze příjemného. Očekával jsem především také atmosféru spřízněných lidí a nevím proč, jsem si namlouval, že mezi ostatními uvidím desítky našich klubových triček a mnoho známých tváří, které s očekáváním jako já přišli na tento dlouho očekávaný a mohutně promovaný snímek s poměrně velkým humbukem ve všech médiích. Skutečnost byla však trochu jiná, klubové tričko jsem měl jenom já, možná tak další tři lidé a to bylo všechno. Ze známých tváří jsem potkal akorát „vipky“ populáru (kamaráda Mekkyho s ženou a pár známých publicistů). Nepočítám klubovou redakci, které jsem s radostí a doufáním, že zajištěním volného vstupu na akci spojenou s malým rautíkem a výstavou fotografií po promítání, udělám ještě také radost jiným.  Opožděný začátek promítání v předsálí kina s barem se během minuty proměnil v nevětranou saunu a čekání ve frontě u vstupního schodiště určitě nebylo dobrým předkrmem pro očekávaný lahůdkový zážitek. I když konferenciérka premiéry byla poměrně bezprostřední a měla asi také podobnou představu o atmosféře jako já, dopadla její snaha poměrně neúspěšně na polochladné publikum, které bylo opravdu velmi různorodé, jak věkově, tak zjevně i zájmově a její show bralo s odstupem. Trošku to zvednul Mekky, který byl pozván konferenciérkou k rozhovoru na pódium. Mekky však nenápadnou formou spíše hovořil o svém chystaném koncertu v O2 aréně a představil své britské kamarády a spoluhráče ze studia Abbey Road, kteří byli také v hledišti. Samozřejmě jsem mu to nezazlíval, máme Mekkyho rádi a jeho suchý humor opět zabral, nehledě na špatné ozvučení mluveného slova v sále. Doznívá potlesk pro Miroslava Žbirku a opona se otvírá a promítání začíná. V samotném sále bylo poměrně příznivé klima oproti vstupní hale. Během 102 minut se párkrát ozval údiv, mnohokrát úsměvy, ale nějaké opravdu vřelé a nadšené emoce se nekonaly, avšak silný potlesk na konci promítání nechyběl, měl jsem však pocit, že patří těm, o kom film byl, nikoliv jeho tvůrcům. Pojďme se ale obrátit k dotyčnému snímku, jako takovému.

Film byl sice pojmenován titulem „The Beatles: Eight Days A Week - The Touring Years“, ale zdaleka nebyl jen o koncertech a turné. Howard se snažil se svým týmem o jakési představení Beatles těm, kdo o tom moc neví, ale fakticky ho vůbec nezajímalo, co se dělo před příchodem Ringo Starra, Pete Besta a  Stuarta Sutcliffea, kteří jakoby vůbec neexistovali. Bohužel se rovněž vytrácí spousta těch nejtěžších koncertů, které Beatles ať s Bestem nebo už s Ringem odehráli v malých předměstských sálech, tančírnách a klubech. Jedině The Cavern se dočká povšimnutí. Klasické bašty Mersey soundu v Německu Kaiserkeller, Indra či Star Club, jakoby nikdy nebyly. Režisér se začíná zajímat o historii až od první návštěvy Beatles v USA, kde Beatles vystoupili v Ed Sullivan Show a doslova zbláznili celou Ameriku. Celkem je zjevné, že víc než živých koncertních záběrů si pan Howard všímá oné klasické aureoly, která se kolem skupiny vznášela. Skalní fandové Betales registrují velké množství záběrů, které už dobře znají ze souboru „Anthologie“ a ze spousty dalších dokumentů. Abych ale také něco pochválil, tak jsem určitě kvitoval a v hledišti nejen já povedený záběr z 18. dubna 1964, kdy liverpoolský stadion Anfield Road vzdal čest "svým hochům" a vyprodaný stadion, jako jeden muž zpíval „She Loves You“, což v mase houpajících se chlapů na stadioně muselo rozveselit každého. Bohužel jiné koncerty byly jen v krátkých střizích a zcela jsem postrádal záběry a s náhradním bubeníkem Jimmy Nicolem, který nahradil Ringa, v době kdy byl na operaci mandlí. I diplomatický průšvih na Filipínách s manželkou Filipínského prezidenta byl velmi krátce prezentován, i když v té chvíli Broukům opravdu při odjezdu nebylo do smíchu. Slavný koncert v japonské Budokan aréně si zasloužil větší prostor, zvláště když víme, že existuje záznam celého koncertu.  Nahlédnutí na vystoupení v Shea Stadium a Hollywood Bowl, kde vznikla jediná oficiální živá deska Beatles bylo, až příliš krátké. Stejně málo se režisér zastavil  i v Gator Bowl a nevynechal ani Candlestic Park, kde Beatles odehráli poslední klasický koncert. Bohužel záběry ze sanfranciského Candlestic Parku byly jakousi barevnou směsí, kde spíš víc tušíme, než Beatles vidíme. Myslím, že dobře dopadla grafika jednotlivých alb, kde režisér je přesný a končí albem Revolver, které skupina natočila ještě během svého koncertování. Příspěvky obou žijících členů, i těch už nežijících většinou známe z již zmíněné Anthologie Beatles. Trošku hořký pocit si každý znalý fanda musí přiznat ve chvíli, kdy Paul vynáší do nebes Briana Epsteina, tedy ten Paul který ho nařkl v roce 1966 z neschopnosti a obvinil ho, že nedokázal smluvně ošetřit všechny obchodní vztahy a připravil Beatles o miliony liber. Značnou část neznalosti projevil pan Howard Howard tím, že do diskografie zařadil LP „Magical Mystery Tour“ a „Yellow Submarine“, které v době existence skupiny byly vydány pouze v USA. Otázkou pro mě zůstane fakt, proč se Howard nevěnoval sice televiznímu, ale přesto veřejnému vystoupení Our World International (25. 6. 1967), kdy Beatles ve studiu Abbey Road 2 hráli díky satelitnímu vysílání pro 400 milionů diváků po celém světě svůj hit „All You Need Is Love“. Je dobře, že ve filmu, alespoň ze záznamu, zazněly hlasy producenta George Martina a tiskového mluvčího a sekretáře Beatles Dereka Taylora. Určitě mnohé překvapilo, jak tolik slavná kapela jezdila s tak malým koncertním ansáblem po celém světě. I krátká informace o tom, že na největší živé vystoupení The Beatles připravila fy VOX pro chlapce speciálně silné nástrojové zesilovače o výkon 100 W muselo vyvolat úsměv na tváři dnešních rockerů. Určitě si nenechte ujít titulkový závěr filmu, v němž zazněl pro mnohé neznámý záznam z vánočního singlu roku 1963, kterou Beatles každý rok rozesílali  členům svého fanklubu s vánočním přáním. Zbývá tedy to hlavní, odpovědět na otázku komu je tedy snímek určen? Nejspokojenější z kina budou určitě odcházet ti, co o Beatles vědí, že byli čtyři a znají ty čtyři nejomílanější hity od této skupiny. Zjevně byl film vytvořen především pro americké publikum a jeho režisér nás nenechává na pochybách, že také z této země pochází. Odhadem si myslím, že ve filmu najdeme tak 8 % neznámých, či méně známých sekvencí, jinak je jisté, že pan Howard hodně prohrabával pirátské nahrávky z celého světa a určitě navštívil i mnoho beatlesáckých sběratelů. Škoda, že se nekontaktoval s naším klubem, určitě by nevyšel naprázdno. I přes všechny zmíněné nedostatky se však sluší za tento počin poděkovat, což publikum v sále po premiéře učinilo svým potleskem ve stoje. Už jen to, že film připomněl mnohým mladým u nás, ale i v celém světě, kdo převálcoval svět už přede půl stoletím a kdo nám i dnes hraje muziku, která nezní vyčpěle a nepáchne starobou a plísní. Jediný problém pro mě však zůstal nezodpovězen v souvislosti s touto premiérou. Proč jsme v Praze nespatřili, jako všude jinde na světě po premiéře filmový bonus prakticky z velké části koncertu na dnes již neexistujícím legendárním Shea Stadium???

                       A co nás ještě čeká ???

Do konce měsíce října by měli členové fanklubu obdržet další číslo svého fanzinu, ve kterém najdete už potřebné informace o prosincovém Celorepublikovém setkání členů v Říčanech. V říjnu nejen vzpomeneme na nedožité narozeniny Johna Lennona, ale na trhu bude mít premiéru zcela nová a ojediněle kvalitní nová kniha v českém jazyce s názvem "The Beatles - Skrz na skrz" na jejímž vydání úzce spolupracovali členové našeho fanklubu. Knížka je opravdu nádherná, plná úžasných fotografií i informací. Tato knížka bude na setkání prodávána s velmi razantní slevou oproti běžné tržní ceně (900,- kč). Knížka bude ve formátu 260x320 mm a bude mít 208 stran. Originální název knihy je „Looking Through You“ s autorským podpisem Toma Adamse. Tato jedinečná a originální sbírka fotografií nám připomene mnoho důležitých okamžiků z kariéry Beatles a vy si ji na 23. setkání budete moci pořídit.

                                                                          
          1250-beatles-skrz-naskrz-unikatni-fotografie-z-archivu-the-beatl

****

Koncert Paula McCartneyho v Praze je bohužel minulostí..

Paul_upr.2 Paul_upraveny_2

A nám všem koncert neutekl a Paula jsme si v Praze pěkně vychutnali!!
foto_koncert_Paul_1_opr.

Koncert byl nádherný, zcela vyprodán a fanoušky našeho klubu The Beatles uspokojil a potěšil v plné míře, ale nadchnul i běžnou veřejnost. Zaznělo všechno, co zaznít mělo, od beatlesácké klasiky a vzpomínání na to vůbec nejstarší, přes úspěchy  Paulovi sólové tvorby z let 70 až po poslední nahrávky z albe "New". Kapela šlapala , jako dobře namazaný a fungující mechanismus a sir Paul McCartrney nic neodfláknul a s plným nasazením zpíval a hrál od začátku koncertu až do samého konce, s jeho typickou upřímností, pokorou k publiku, slušným humorem a hlavně s plným nasazením až dokonce. Technika s efekty byla na vysoké úrovni, ale jen taková, aby nezastínila to, na co posluchači přišli. Možná by neškodilo trošku vysadit sólový zpěv Paula nad kapelu, ale nikdo neví, zda li to nebyl záměr. Kdo byl na Paulově koncertě přeed 12 lety v Kolbence ví, že tento byl atmosférou i zpěvem Paula daleko lepší. Ale rozdíl 12 let ve věku , ve kterém Paul McCartney oslavil v sobotu své 74 narozeniny, lze tyto vokální změny jen omluvit a říci , ve srovnání s jinými, že je prostě pašák. Bohužel změny, které přináší stáří v hlase zpěváků nelze nijak zastavit ani obalamutit, tak to prostě je. Zjevné však bylo, že to nikomu nevadilo a osobnost této mega-hvězdy populáru vše nahradila. Pro mnohé bylo ovšem hlavní to, že mohli říci byly jsme tam a Paula jsme viděli a slyšeli a stálo nám to za to. Klubáků se tam sešla pořádně velká parta a její část si tam pořídila níže uvedenou fotečku. Minimálně však dvojnásobek těch, co jsou na fotce nejsou, byli dole v kotli a vyfotit se společně s námi nemohli, aby nepřišli o své těžce vystáte místo před vchodem do haly. Po koncertě odletěl Paul svým soukromým letadlem z Prahy okamžitě domů. Podrobnou recenzi i článek najdou samozřejmě členové klubu ,včetně bohaté fotodokumentace ve svém dalším třetím čísle svého fanzinu Beatlemánie. Chybyl, kdo nebyl, a kdo byl, dobře udělal !                                                                                                                                        Jiří Svátek 

         ****        

Smutná zpráva všem klubákům:  Zemřel Georege Martin


stazeny_soubor_Martin

Ve věku 90 let zemřel producent legendární kapely Beatles George Martin, který bývá označován za pátého člena tohoto uskupení. Oznámil to bubeník Ringo Starr.

 „Bůh žehnej Georgi Martinovi, klid a lásku pro Judy (manželka) a celou rodinu. Bude nám chybět, Ringo a Barbara,” napsal na Twitteru Starr.Martin pro kapelu produkoval více než 700 nahrávek. Spolupracoval i s dalšími umělci, jako je Elton John, Gerry and the Pacemakers nebo Shirley Basseyová. Kapele pomohl v roce 1962 ke slávě, když si poslechl její nahrávku a zařídil její vydání u společnosti EMI. Šlo o singl Love Me Do. Po zániku skupiny dál spolupracoval s jejími členy v jejich individuálních projektech.

***

Důležitá zpráva !

Dne 23.2.2015. bylo na Čro odvysíláno poslední vydání klubového pořadu BEATLEMÁNIE s pořadovým číslem 795. Pro všechny členy klubu, to dle jejich ohlasů byla smutná a drtivá zpráva. Snad tedy všechny potěším informací, že tento pořad bude od 8.března nahrazen jiným, který svojí náplní bude opět poplatný hudbě 60 a 70 let a bude snad vyhovovat vkusu všem členům našeho klubu.

Pořad se jmenuje OLDIESPARÁDA a bude mapovat tvorbu všech souputníku The Beatles, a to jak skupin, tak sólistu. Premiéra pořadu zazní na Čro Středočeský Region 100,7 FM  v neděli 8.3.2015  od 20:04 hod. Pořad bude vysílán opět s týdení rotací. Autorem i moderátorem pořadu zůstává, jako u předchozí Beatlemánie, předseda fanklubu The Beatles Jiří Svátek, aneb "Král je mrtev - Ať žije Král"

 

Vysílání pořadu Oldiesparády na Čro bude poslední nedělí v září 2017 UKONČENO!!  Oldiesparáda bude nahrazena kratičkým pořadem s názvem "Zlaté hity Jiřího Svátka", níže najdeš podrobnosti.

Od začátku bylo odvysíláno :

2017
1. 1. 2017 Peter and Gordon
8. 1. 2017 Badfinger
15. 1. 2017 Shakin' Stevens
22. 1. 2017 Mungo Jerry
29. 1. 2017 Bobby Vee
5. 2. 2017 Shirelles
12. 2. 2017 Small Faces
19. 2. 2017 Kiss
26. 2. 2017 Freddy Cannon
5. 3. 2017 Bobby Bare
12. 3. 2017 Zombies
19. 3. 2017 Albert Hammond
26. 3. 2017 Them
2. 4. 2017 The McCoys
9. 4. 2017 Little Richard
16. 4. 2017 Scott McKenzie
23. 4. 2017 Bill Withers
30. 4. 2017 Dion
7.5.2017. Cream
14.5.2017. Bad Company
21.5.2017. The Crystals
28.5.2017. The Eagles
4.6.2017. The Four Tops
11.6.2017 Jan And Dean
18.6.2017 Cat Stevens
25.6.2017. Michael Bolton
2.7.2017. Joe Cocker
9.7.2017 Ray Charles
16.7.2017 Jackie Wilson
23.7.2017 Dusty Springfield
30.7.2017 Blondie
6.8.2017 10 cc
13.8.2017 Grand Funk Railroad
20.8.2017 The Hollies
27.8.2017. Bee Gees
3.9.2017. The Coasters
10.9.2017. Abba
17.9.2017. Elvis Presley
24.9.2017. John Lennon
KONEC POŘADU
 
2016
3. 1. 2016 Eddie Cochran
10. 1. 2016 The Spencer Davis Group
17. 1. 2016 Johnny Winter
24. 1. 2016 Garry Glitter
31. 1. 2016 Buddy Holly
7. 2. 2016 Suzi Quatro
14. 2. 2016 Otis Redding
21. 2. 2016 The Byrds
28. 2. 2016 Carpenters
6. 3. 2016 Gene Vincent
13. 3. 2016 Tommy James and the Shondells
20. 3. 2016 Robert Palmer
27. 3. 2016 Chuck Berry
3. 4. 2016 Wanda Jackson
10. 4. 2016 Percy Sledge
17. 4. 2016 Sweet
24. 4. 2016 Mary Hopkin
1. 5. 2016 Creedence Clearwater Revival
8. 5. 2016 Wilson Pickett
15. 5. 2016 Jerry Lee Lewis
22. 5. 2016 Mud
29. 5. 2016 Smokie
5. 6. 2016 Paul Young
12. 6. 2016 Carl Pertkins
19. 6. 2016 Neil Diamond
26. 6. 2016 Dean Martin
3. 7. 2016 Led Zeppelin
10. 7. 2016 Perry Como
17. 7. 2016 Bay City Rollers
24. 7. 2016 James Brown
31. 7. 2016 Trini Lopez
7. 8. 2016 Ritchie Valens
14. 8. 2016 Bachman Turner Overdrive (BTO)
21. 8. 2016 Paul Anka
28. 8. 2016 Lynn Anderson
4. 9. 2016 Cilla Black
11. 9. 2016 Adriano Celentano
18. 9. 2016 The Turtles
25. 9. 2016 Chubby Checker
2. 10. 2016 Pat Boone
9. 10. 2016 Traveling Wilburys
16. 10. 2016 Supertramp
23. 10. 2016 Sam Cooke
30. 10. 2016 Dionne Warwick
6. 11. 2016 Sam And Dave
13. 11. 2016 Mike + The Mechanics
20. 11. 2016 Nat King Cole
27. 11. 2016 Al Bano and Romina Power
4. 12. 2016 Ike & Tina Turner
11. 12. 2016 The Monkees
18. 12. 2016 The Swinging Blue Jeans
2015
8. 3. 2015 Billy J. Kramer & The Dakotas
15. 3. 2015 Gerry & The Pacemakers
22. 3. 2015 Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick & Tich
29. 3. 2015 Donovan
5. 4. 2015 Roy Orbison
12. 4. 2015 The Lovin' Spoonful
19. 4. 2015 T. Rex
26. 4. 2015 The Mamas & the Papas
3. 5. 2015 The Shadows
10. 5. 2015 Fats Domino
17. 5. 2015 Stevie Wonder
24. 5. 2015 Janis Joplin
31. 5. 2015 The Searchers
7. 6. 2015 Herman's Hermits
14. 6. 2015 Bob Marley
21. 6. 2015 The Dave Clark Five
28. 6. 2015 Repríza z 15. 3. 2015
5. 7. 2015 Gilbert O'Sullivan
12. 7. 2015 The Platters
19. 7. 2015 Leo Sayer
26. 7. 2015 Brenda Lee
2. 8. 2015 The Animals
9. 8. 2015 Marmalade
16. 8. 2015 The Doors
23. 8. 2015 Showaddywaddy
30. 8. 2015 The Fortunes
6. 9. 2015 Simon & Garfunkel
13. 9. 2015 Carole King
20. 9. 2015 Status Quo
27. 9. 2015 The Merseybeats
4. 10. 2015 The Yardbirds
11. 10. 2015 Ben E. King
18. 10. 2015 Middle of the Road
25. 10. 2015 The Everly Brothers
1. 11. 2015 The Tremeloes
8. 11. 2015 ZZ Top
15. 11. 2015 Engelbert Humperdinck
22. 11. 2015 The Troggs
29. 11. 2015 The Rubettes
6. 12. 2015 John Lennon
13. 12. 2015 Connie Francis
20. 12. 2015 Vánoční speciálka (mix interpretů)
27. 12. 2015 Geordie

***

NOVÝ POŘAD Jiřího Svátka na Čro

Vysílání Oldiesparády bylo na Čro Středočeský region ukončeno a nahrazeno jiným pořadem Jiřího Svátka s názvem "Zlaté hity Jiřího Svátka".Tento pořad se vysílá každý den, kromě soboty a neděle, tedy 5 x do týdne, vždy večer v 19:30 hod. Jedná se pouze o sedmiminutový spot s jednou skladbou.

 

 
Archiv článků...


Teď už ale klikejte, vybírejte a hledejte. Vše co souvisí se skupinou The Beatles, najdete u nás!

animace.gif