Beatlemania logo

Oldiesparáda

Historie pořadu „Oldparáda“ Čro liverpoolská 13

Oldparáda Čro je hudební, hodinový pořad hitparádového typu s pevnou dramaturgií a týdenní rotací, využívající hlasování posluchačů e-mailem.

Jedná se o autorský pořad moderátora Čro Jiřího Svátka, jehož první – nulté, premiérové kolo bylo odvysíláno osmého dubna v roce 2000. Od té doby je prakticky bez přerušení nabízen posluchačům Čro jednou týdně ve večerním čase sobotního, víkendového vysílání. Pořad je vysílán na Čro-Regina a několika dalších stanicích Čro, které ho přebírají do svého krajového vysílání.

Jako každý pořad se během dlouhé doby svého vysílání částečně měnil, až do dnešního současného stavu. Původně byl pořad zaměřen pouze na poprockovou tvorbu výhradně z let šedesátých (odtud jeho podnázev „Liverpolská 13“). Není divu, že prakticky za deset let trvalého vysílání rozšířil svůj časový i žánrový záměr. A tak v současnosti nabízí Oldparáda, alias Liverpoolská 13, hudbu z let 40 až po začátek let 80. Žánrově prakticky nabízí úplnou škálu běžného populáru od swingových standardů přes popové hity již zmíněných let, včetně rockové tvorby všeho druhu až do počátku let osmdesátých.

To, že se pořad vysílá do dnešních dnů, je výsledkem jeho obliby a stálé posluchačské základny, z níž někteří posluchači skutečně s námi hlasují a své body posílají zcela běžně několik let po sobě a někteří dokonce jsou s námi od úplného počátku. Málokterý rozhlasový pořad se může chlubit tak dlouholetou posluchačskou věrností, které si autor i moderátor pořadu váží nadevše.

Bohužel pořad Oldparády byl po dvanácti letech k datu 31.12.2012 vyřazen z vysílání Čro

Autor pořadu JIŘÍ SVÁTEK tímto děkuje všem jeho letitým posluchačům za přízeň a aktivní účast v hlasování po celou dobu jeho existence

Databáze odehraných hitů od vzniku tohoto pořadu je pro zajímavost a možnosti přehrávání písniček na webu ponechána i po zániku pořadu.

POZOR !!  ... NOVÁ  OLDIESPARÁDA NA ČRO...

Od roku 2015 vzniká na stanici Středočeského regionu na Čro stejnojmenný pořad "Oldiesparáda", který je však zcela jinak dramaturgicky postaven, než původní oldiesparáda na Regině (viz výše). Není to už hitparádový tvar s hlasováním, ale encyklopedicky postavený, hodinový pořad, který je věnován interpretům 60 a 70 let. Každé vysílání je však absolutní premiérou, vždy věnované jinému interpretu přibližně v délce 60 minut. Jakýsi stručný přehled s ukázkami počáteční i té nejslavnější éry daného umělce, či souboru. Pořad opět rotuje jednou týdně, a to vždy v neděli večer od 20:04 hod na frekvenci 100,7 FM a také živě on line přes internet. Seznam odvysílaných již pořadů, včetně chystané budoucí hodinky najdete vždy na hlavní stránce našeho webu. Výběr interpretů je velmi pestrý a zahrnuje veleslavná jména , stejně jako menší hvězdy, které zazářili na kratší dobu, ale svoji stopu za sebou zanechali. Hodinka je určena pro nejširší posluchačský okruh tak, že vždy někdo má šanci slyšet právě ten svůj oblíbený styl, či hlas. Pořad je natáčen ve stejném studiu, jako původní oldiesparáda a je také autorsky vytvořen i moderován předsedou fanklubu Jiřím Svátkem. Srdečně zveme k poslechu každou neděli večer a je jasné, že v časovém výběru budou převládat souputníci, či nástupci skupiny The Beatles, kteří se právě od nich často učili.